Swing

Swing je jazzový styl našich babiček, největší slávu zažil ve 20. a 30.letech minulého století, který však dnes zažívá velký návrat. Swing je rodinou tanců, nejznámějším druhem swingu je lindy hop vzešlý z Harlemu, pak veselý Shag, Charleston, West Coast Swing či novodobý Elektroswing.

Lindy Hop

Lindy Hop je párový swingový tanec založený ve třicátých letech na charlestonu. Silně se opírá o improvizaci a jednoduchou komunikaci mezi partnery. Základy Lindy Hopu, jakožto společenského tance, si může každý osvojit již po pár lekcích a tak se tancem uvolněně bavit s kýmkoliv.

Charleston

První zmínky o charlestonu pocházejí z období kolem roku 1903. Tančil se na ragtime jazz a na harlemských jevištích byl představen v roce 1913, na Broadwayi v roce 1922. Charleston se tak stal hlavním tanečním proudem ve Spojených státech. Ve třicátých letech přispěl ke zrodu tance lindy hop.

Shag

Shag pochází z jihu (nejspíše New Orleans). Původně byl tančen na rychlý ragtime jazz. Díky svému bláznivě vypadajícímu základnímu kroku typickému různými poskoky a kopy v blízkém držení, se stal brzy populárním a rychle se rozšířil mezi univerzitními studenty.

Electroswing

Na dnes velice populární styl hudby se spojují prvky swingu, hip hopu a dalších rytmických tanců, aby společně vytvořili electroswingový tanec. Tančí se většinou sólo a především slouží pro zábavu, je také vhodný na rozšíření pohybové inteligence a koordinace.